Módna poradňa: Ako si vybrať správnu kabelku?

Pri výbere kabelky treba dbať na niekoľko faktorov. Na akú príležitosť kabelku potrebujeme, čo v nej chceme nosiť, či sme športovejší typ alebo preferujeme elegantnejšiu módu a v neposlednom rade estetika - aby sa nám kabelka páčila a okoliu tiež.

Kabelka a jej majiteľka by mali ladiť. Inak povedané - kabelka by sa mala hodiť k vašej postave. Malinká kabelka u dámy oblých proporcií pôsobi skôr smiešne ako elegantne. Naštastie sú už niekoľko sezón v móde tašky a kabelky väčších rozmerov.

 

Ak chcete byť štýlová a trendy zoberte kabelku do ruky a nevešajte ju na plece. Taký je módny trend. Je pravdou, že trochu nepraktický, no aspoň z času na čas kedy chcete byť za módnu ikonu, použiteľný. Pohodlnějším variantom ako zostať in je zadovážiť si kabelku so stredne dlhými rúčkami. Vtedy môžete kabelku nosiť v ruke tak ako káže súčasný módny trend a zároveň v prípade potreby ju môžete pohodlne prehodiť cez plece. Kabelky s takýmito rúčkami nájdete aj na našom internetovom obchode www.kabelky.eu, stačí si len vybrať tú svoju.

 

Výber kabelky by ste mali pochopitelne prispôsobiť nielen svojej postave ale tiež príležitosti, na ktorú ju budete potrebovať. Veľká kabelka a taška je ideálna do práce alebo na cestovanie, no do divadla a společenské podujatie siahnite po decentnejšom modeli. V tomto prípade Vám postačí mať pri sebe len pár drobností, nepotrebujete byť v „plnej poľnej.“ Na ples si zoberieme kabelku malú, do ktorej sa zmestia potrebné veci ako púder, rúž, vreckovka a malá voňavka. Určite by ste ju nemali mať prehodenú cez plece, nosiť sa má v ruke.

 

Ďalším faktorom, ktorý nás vo výraznej miere ovplyvňuje pri výbere kabelky, je jej farba. Chceme takú farbu, aby sa nám hodila ku všetkemu, aby sme stále nemuseli prehadzovať veci z jednej kabelky do druhej podľa toho čo si ráno oblečieme. Preto najčastejšie vyberáme farbu čiernu v domnení, že je to najlepšia voľba. Pravdou však je, že výrazné farby bodujú vo svete módy už niekoľko sezón a nielen počas letných mesiacov. Tvrdenie, že na jeseň a zimu sa máme zahaľovať a obklopovať temnými farbami, je už minulosťou. Práve naopak, keď je počasie pochmúrne upršané a slniečko vykukne len občas, vylepšite si náladu krásnou farebnou kabelkou.

Pokojne siahnite po červenej, bordovej, modrej, zelenej, kamelovej alebo béžovej aj počas jesene a zimy. Dobrou správou je aj to, že už dávno neplatí - aká kabelka také topánky. Nebojte sa kombinácií, stačí keď vhodne skombinujete kabelku s ďalším módnym doplnkom, napríklad s opaskom, so šatkou alebo rukavičkami.

Ďalšie články

Zobraziť všetky články »