Módna poradňa: Na cesty pohodlne a trendovo

Kam by ste sa zaradili pokiaľ sa jedná o cestovanie? Cestujete za rodinou, na dovolenky, na služobné cesty? Autom, vlakom, autobusom, lietadlom? Aký máte pocit pri cestovaní zo svojich kufrov a tašiek, v ktorých prenášate svoje veci? Sú pekné? Kvalitné? Moderné? Alebo rozbité? Staré? Vypožičané? Pozeráte po ostatných spolucestujúcich, radi by ste mali podobné kúsky ako oni, alebo oni závidia vám? Že vás to nezaujíma? Tak nečítajte ďalej.

Dovolenky, služobné cesty, cestovanie za rodinou či priateľmi, to sú príležitosti kedy potrebujeme kvalitnú, praktickú a dobre vyzerajúcu cestovnú batožinu. Aby sme z cestovania mohli mať pôžitok, je potrebné venovať značnú pozornosť výberu cestovnej batožiny. V dnešnej dobe sa žiaľ za najdôležitejšie kritérium pri výbere batožiny javí cena. Podobné frázy ako: „veď mi to na letisku zničia, radšej si každý rok kúpim nový kufor, alebo mne stačí aj taký obyčajný ja veľa necestujem", počujeme veľmi často. Tým samozrejme nechceme povedať, že len drahý kufor alebo cestovná taška sú tie najlepšie. Dovoľte nám priblížiť vám, na čo by ste sa mali zamerať, keď sa rozhodnete kúpiť si novú cestovnú batožinu.

V našom internetovom obchode www.kabelky.eu máme široku ponuku cestovnej batožiny: kufre, kabínové tašky, kozmetické tašky, kufríky, príručné tašky, bussines cestovné tašky, necesáre a cestovné tašky pre deti. Všetky tieto produkty sme pre vás vyberali s prihliadnutím na praktičnosť, kvalitu materiálov, ľahkosť a trendovosť. Zárukou, že ide skutočne o kvalitné výrobky je aj to, že výrobca na ne poskytuje 10-ročnú záruku.

Pri cestovaní lietadlom treba dávať pozor na rôzne požiadavky, ktoré si kladú letecké spoločnosti ohľadom rozmeru a hmotnosti batožiny. Na palubu lietadla môže ísť len batožina nepresahujúca definované rozmery. Do batožinového priestoru môžu ísť rozmernejšie kufre ale pozor, aj tu si letecké spoločnosti kladú niekedy podmienky, ktoré treba dodržať. Ďalej je treba zvažovať úroveň zabezpečenia proti vykradnutiu alebo samovoľnému otvoreniu. Naša cestovná batožina je v tomto smere veľmi univerzálna. Je vyrobená z odolných, ale zaroveň z ultra ľahkých materiálov (tzv.light colection). Nevynechávame ani kolekciu cestovnej batožiny pre deti. Tie cestujú buď s nami alebo samostatne. 

Veľmi dôležitým aspektom pre pohodlné cestovanie je praktičnosť. Každá správna batožina by mala mať rôzne funkčné prvky, ktoré vám cestovanie spríjemnia a spohodlnia. Ľahko výsuvná trolej, množstvo praktických vreciek a priehradiek, menovka, pohodlné držadlá, kvalitné bezpečnostné popruhy, kvalitné kolieska, to sú samozrejmosti, ktoré pri našej batožine určite nájdete. Pri bussines batožine je dôležitou súčasťou zabudovaná priehradka na notebook, ale aj vodeodolná priehradka na špinavú bielizeň sa zíde:).

Tak ako všade, aj v cestovnej batožine sa menia trendy. Raz sú to kvetinky, potom štvorčeky, inokedy pásiky, názvy miest, rôzne farebné variácie a pod. Nepochybne aj tento aspekt je veľmi dôležitý pri výbere, ale určite nie je dôležitejší ako kvalita materiálov a praktičnosť. Obzvlášť pri cestovnej batožine treba dbať na nadčasovosť. Keď sa už rozhodneme zainvestovať do kvalitnej batožiny, tak si ju chceme užívať niekoľko rokov a nie len jednu či dve sezóny. 

Ďalšie články

Zobraziť všetky články »