Módna poradňa: Peňaženka moja každodenná

Večne prázdna. Prievan v peňaženke, suchoty. Tak načo mi je? Na niečo snáď áno, vždy sa niečo nájde čo treba odložiť, založiť. Karty, doklady, účtenky, vizitky, papieriky, SIM karta, kľúčik, zľavové kupóny, fotky blízkych a možno aj nejaké mince a bankovky. Kde mám moju peňaženku? Aha, tu je, dám si ju do vrecka, do tašky, len ju nestratiť.

V súčasnosti je na našom trhu v ponuke obrovské množstvo peňaženiek. Malé, veľké, mincovníky, kožené, nekožené, textilné, farebné, značkové, dámske, pánske, detské, športové, klasické. Pokiaľ nám treba novú, veru niekedy si ani nevieme vybrať. Pri výbere peňaženky treba dávať hlavný dôraz na to, čo v nej budeme nosiť. Len peniaze a karty? Alebo aj doklady? Ak doklady, aký formát, koľko kusov a koľko kusov kariet? Ďalším dôležitým aspektom je uzatváranie peňaženky a mincovníka. Na patentku, na zips, na kovovovú sponu? Aj to je dôležité, nechceme byť nervózny z toho, že sa nám zle manipuluje s peňaženkou. Chceme mincovník s jednou priehradkou, s dvojpriehradkou alebo viac? Alebo sa nám zdá praktický tzv. francúzsky mincovník?

To isté platí aj pre oddelenie, kde budeme nosiť papierové peniaze. Je to skutočne veľké množstvo otázok, my doporučujeme aby ste si na ne najprv odpovedali a potom sa zamerali na nákup novej peňaženky.

To bola funkčná stránka pri výbere, nemenej dôležitý je dizajn, vonkajšie prevedenie a farebnosť peňaženky. Zvážte faktory ako budem peňaženku prenášať - v ruke, vo vrecku, v kabelke, aktovke, taštičke? Má mať podlhovastý tvar alebo štvorcový, zaoblené rohy, drsný alebo hladký povrch, s ozdobou, brošňou, ..?

Ďalším rozhodovacím kritériom je cena peňaženky. Je na každom ako sa rozhodne a koľko zainvestuje do svojej novej peňaženky. Peňaženky vyrobené z kvalitných materiálov ako je pravá prírodná koža sú síce drahšie, ale odmenia sa tým, že dlhšie vydržia. Pre tých čo si neradi zvykajú na nové veci a majú radi svoje osvedčené, určite odporúčame zainvestovať a kúpiť si poriadnu koženú peňaženku, ktorá bude slúžiť niekoľko rokov. Aj na našom internetovom obchode www.kabelky.eu nájdete širokú ponuku so sortimentom peňaženiek. Ešte Väčšia ponuka sa nachádza na našom ďalšom internetovom obchode www.kvalitnepenazenky.eu, stačí si len vybrať. Nájdete tam dokonca aj aplikáciu, ktorá vám pomôže vybrať peňaženku v jedenástich jednoduchých krokoch.

Ďalšie články

Zobraziť všetky články »