O koži: Na materiáli záleží!

Pračlovek to mal s výberom materiálov pre ošatenie a doplnky jednoduché. Možno práve preto sme sa úspešne vyvinuli my (ľudia), že nešpekuloval a zobral to, čo mu príroda ponúkla. Kto vie? Súčasný pokrok nám ponúka skoro neobmedzený výber. Čo je v tejto chvíli najlepšie? Kam to celé speje? Budeme nosiť nano-veci alebo sa vrátime k prírode?

Kým sa náš krátky ľudský život ukončí, zrejme nebudeme vedieť presne odpovedať, a tak sa uspokojíme s odpoveďou: čo sa mi páči a vyhovuje - to chcem, to nosím.

Našou myšlienkou pri výbere vecí, ktoré chceme ponúknuť na našom e-shope, je nájsť čo najširšie spektrum materiálov od tradičných prírodných až k supermoderným, či už umelých so špeciálnymi funkciami alebo prírodných spracovaných novými metódami.
Skôr preferujeme pôvodné materiály ako kvalitná prírodná koža, no nemôžeme zatvárať oči pred pokrokom a modernými trendmi.

Zrekapitulujeme si druhy a typy hlavných materiálov, z ktorých sú vyrobené výrobky v našom internetovom obchode.

Pravá hovädzia a teľacia useň

Prevažná väčšina našich produktov je z tejto kože dovážanej hlavne z Talianska. Vyrábajú sa z nej kabelky, aktovky, peňaženky, obaly a púzdra, atď. Táto koža je odolná voči vode, zmenám teploty, zachováva si svoj tvar a príjemne vonia. Existuje nespočetne veľa farebných prevedení a povrchových úprav.

 

Silná hovädzia useň Texana

Najpevnejšia a najodolnejšia prírodná koža, vyrábajú sa z nej exkluzívne aktovky, peňaženky, organizéry a podobne. Vznačuje sa vysokou kvalitou, náročnosťou spracovania. Pochádza z tzv. kontrolovaného chovu dobytka, väčšinou zo severnejších teplotných pásiem, kde je minimalizovaná početnosť defektov kože dobytka a ochrana dobytka proti bodaniu hmyzom.

 

Jemná výberová teľacia useň

Vysoká kvalita a jemnosť tohoto prírodného materiálu sa využíva pri výrobe menšej koženej galantérie ako sú peňaženky, púzdra a pod. Výrobok z tohoto materiálu je príjemný na dotyk, má tendenciu sa prispôsobiť používaniu a je pocitovo ľahký.

 

Nappa koža

Jemná teľacia, jahňacia alebo ovčia full-grain koža sa vyznačuje svojou mäkkosťou a pevnosťou. Má dlhú životnosť, používa sa na výrobu kvalitných kožených výrobkov ako napríklad rukavice, trendové tašky alebo peňaženky.

 

Plasty

Často využívané v koženej galantérii pre svoju pevnosť, stálosť, nekonečné množstvo farebných možností. V našej ponuke majú plasty miesto pri cestovnej batožine, kde plnia funkciu ochrany prenášaných vecí a vodeodolnosti.

 

Nylon

Tiež plast, no pretransformovaný do obrovského množstva druhov a typov povrchov, pevností, štruktúry. Niekde je prirovnateľný k textílii, niekde ku koži. U nás je použitý prevažne ako vodeodolný materiál vytvárajúci zaujímavý dizajn moderných výrobkov ako napríklad tašky na notebooky, cestovná batožina, rôzne brašny, letné tašky a praktické taštičky.

 

Ďalšie materiály - zipsy, pracky, šitie, kovania, ozdoby, podšívka

Tu platí všeobecná zásada - kvalita jednotlivých drobných komponentov tvorí výslednú kvalitu samotného výrobku a umocňuje jeho celkový dojem. Vyberáme pre vás výrobky, ktoré obsahujú súčiastky najvyššej kvality. Napríklad sa u nás používajú japonské zipsy značky YKK, ktoré sú najlepšie na svete. Pracky, kovania a úchyty sú väčšinou z Talianska a Nemecka. Dôraz kladieme aj na kvalitné materiály tvoriace vnútro výrobku, napríklad tašky alebo kabelky. Kvalitná podšívka z trvácnej textílie je tiež argument pre výber tovaru, pretože chceme aby bol zákazník spokojný nielen po vizuálnej stránke ale aj po praktickej.  

Ďalšie články

Zobraziť všetky články »