O kůži: Na materiálu záleží!

Pračlověk to měl s výběrem materiálů pro ošacení a doplňky jednoduché. Možná právě proto jsme se úspěšně vyvinuli my (lidé), že nespekuluje a vzal to, co mu příroda nabídla. Kdo ví? Současný pokrok nám nabízí skoro neomezený výběr. Co je v této chvíli nejlepší? Kam to celé spěje? Budeme nosit nano-věci nebo se vrátíme k přírodě?

Dokud se náš krátký lidský život ukončí, zřejmě nebudeme vědět přesně odpovědět, a tak se spokojíme s odpovědí: co se mi líbí a vyhovuje - to chci, to nosím.

Naší myšlenkou při výběru věcí, které chceme nabídnout na našem e-shopu, je najít co nejširší spektrum materiálů od tradičních přírodních až k supermoderním, ať už umělých se speciálními funkcemi nebo přírodních zpracovaných novými metodami.
Spíše preferujeme původní materiály jako kvalitní přírodní kůže, ale nemůžeme zavírat oči před pokrokem a moderními trendy.

Zrekapitulujeme si druhy a typy hlavních materiálů, z nichž jsou vyrobeny výrobky v našem internetovém obchodě.

Pravá hovězí a telecí useň

Převážná většina našich produktů je z této kůže dovážené hlavně z Itálie. Vyrábějí se z ní kabelky, aktovky, peněženky, obaly a pouzdra, atd.. Tato kůže je odolná vůči vodě, změnám teploty, zachovává si svůj tvar a příjemně voní. Existuje nespočet barevných provedení a povrchových úprav.

 

Silná hovězí useň Texan

Nejpevnější a nejodolnější přírodní kůže, vyrábějí se z ní exkluzivní aktovky, peněženky, organizéry a podobně. Vznačuje se vysokou kvalitou, náročností zpracování. Pochází z tzv.. kontrolovaného chovu dobytka, většinou ze severnějších teplotních pásem, kde je minimalizována četnost defektů kůže dobytka a ochrana dobytka proti bodání hmyzem.

 

Jemná výběrová telecí useň

Vysoká kvalita a jemnost tohoto přírodního materiálu se využívá při výrobě menší kožené galanterie jako jsou peněženky, pouzdra a pod. Výrobek z tohoto materiálu je příjemný na dotek, má tendenci se přizpůsobit používání a je pocitově lehký.

 

Nappa kůže

Jemná telecí, jehněčí nebo ovčí full-grain kůže se vyznačuje svou měkkostí a pevností. Má dlouhou životnost, používá se na výrobu kvalitních kožených výrobků jako například rukavice, trendové tašky nebo peněženky.

 

Plasty

Často využívány v kožené galanterii pro svou pevnost, stálost, nekonečné množství barevných možností. V naší nabídce mají plasty místo u cestovní zavazadla, kde plní funkci ochrany přenášených věcí a voděodolnosti.

 

Nylon

Také plast, no převedný do obrovského množství druhů a typů povrchů, pevností, struktury. Někde je přirovnatelný k textilii, někde ke kůži. U nás je použit převážně jako voděodolný materiál vytvářející zajímavý design moderních výrobků jako například tašky na notebooky, cestovní zavazadla, různé brašny, letní tašky a praktické taštičky.

 

Další materiály - zipy, přezky, šití, kování, ozdoby, podšívka

Zde platí obecná zásada - kvalita jednotlivých drobných komponentů tvoří výslednou kvalitu samotného výrobku a umocňuje jeho celkový dojem. Vybíráme pro vás výrobky, které obsahují součástky nejvyšší kvality. Například se u nás používají japonské zipy značky YKK, které jsou nejlepší na světě. Přezky, kování a úchyty jsou většinou z Itálie a Německa. Důraz klademe i na kvalitní materiály tvořící vnitřek výrobku, například tašky nebo kabelky. Kvalitní podšívka z trvanlivém textilie je také argument pro výběr zboží, protože chceme aby byl zákazník spokojen nejen po vizuální stránce ale i po praktické. 

Další články

Zobrazit všechny články »