Módní poradna: Jak vybrat správnou kabelku?

Při výběru kabelky třeba dbát na několik faktorů. Na jakou příležitost kabelku potřebujeme, co v ní chceme nosit, zda jsme sportovnější typ nebo preferujeme elegantnější módu a v neposlední řadě estetika - aby se nám kabelka líbila a okolí také.

Kabelka a její majitelka by měly ladit. Jinak řečeno - kabelka by měla hodit k vaší postavě. Malinká kabelka u dámy oblých proporcí působí spíše směšně než elegantně. Naštěstí jsou již několik sezón v módě tašky a kabelky větších rozměrů.

 

Pokud chcete být stylová a trendy vezměte kabelku do ruky a nevěšte ji na rameno. Takový je módní trend. Je pravdou, že trochu nepraktický, ale aspoň občas kdy chcete být za módní ikonu, použitelný. Pohodlnějším variantou jak zůstat in je pořídit si kabelku se středně dlouhými ručkami. Tehdy můžete kabelku nosit v ruce tak jako káže současný módní trend a zároveň v případě potřeby ji můžete pohodlně přehodit přes rameno. Kabelky s takovými ručkami najdete i na našem internetovém obchodě www.kabelky.eu, stačí si jen vybrat tu svou.

 

Výběr kabelky byste měli pochopitelně přizpůsobit nejen své postavě ale také příležitosti, na kterou ji budete potřebovat. Velká kabelka a taška je ideální do práce nebo na cestování, ale do divadla a společenské akce sáhněte po decentnějším modelu. V tomto případě Vám postačí mít u sebe jen pár drobností, nepotřebujete být v "plné polní." Na ples si vezmeme kabelku malou, do které se vejdou potřebné věci jako pudr, rtěnka, kapesníček a malá voňavka. Určitě byste ji neměli mít přehozenou přes rameno, nosit se má v ruce.

 

Dalším faktorem, který nás ve výrazné míře ovlivňuje při výběru kabelky, je její barva. Chceme takovou barvu, aby se nám hodila ke všemu, abychom stále nemuseli přehazovat věci z jedné kabelky do druhé podle toho co si ráno oblékneme. Proto nejčastěji vybíráme barvu černou v domnění, že je to nejlepší volba. Pravdou však je, že výrazné barvy bodují ve světě módy už několik sezón a nejen během letních měsíců. Tvrzení, že na podzim a zimu se máme zahalovat a obklopovat temnými barvami, je už minulostí. Právě naopak, když je počasí pochmurné deštivé a sluníčko vykoukne jen občas, vylepšete si náladu krásnou barevnou kabelkou.

Klidně sáhněte po červené, bordó, modré, zelené, kamelovej nebo béžové i během podzimu a zimy. Dobrou zprávou je i to, že už dávno neplatí - jaká kabelka takové boty. Nebojte se kombinací, stačí když vhodně zkombinujete kabelku s dalším módním doplňkem, například s páskem, se šátkem nebo rukavičkami.

Další články

Zobrazit všechny články »